Uncategorized

Najlepsze konto dla firmy w 2020 roku – zestawienie ofert

Każdy kto prowadzi firmę, powinien posiadać konto bankowe.Aby pomóc przedsiębiorcom w wyborze najlepszego konta, przygotowaliśmy profesjonalny ranking kont (rachunków) bankowych dla firm.
Każdy kto prowadzi firmę, powinien posiadać konto bankowe. Niezależnie czy jest jednoosobowa działalność gospodarcza, mała firma czy duże przedsiębiorstwo z pełną rachunkowością. Rachunek bankowy niezbędny jest w celu otrzymywania należności od klientów czy wykonywania przelewów do Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub urzędu gminy.


Poza tym wiele firm swoją działalność rozszerza na inne kraje, nie tylko te należące do Unii Europejskiej. Konto powinno posiadać możliwość wpłat i wypłat w obcej walucie ( euro lub dolar). Nie musimy wtedy od razu przewalutować otrzymanej kwoty.

Najlepsze konto firmowe powinno być darmowe i posiadać jak najmniej różnego rodzaju opłat. Istotnym elementem jest także możliwość otrzymania nisko oprocentowanego kredytu obrotowego na zakup towaru i usług albo kredytu inwestycyjnego.

Banki bardzo często oferują wiele dodatków do rachunku bankowego. Zaliczamy do nich: karty kredytowe, debetowe lub różnego rodzaju lokaty. Należy zwrócić także uwagę na koszt i możliwość wypłatę pieniędzy z różnych bankomatów.

Dlatego nowoczesny rachunek dla firm powinien uwzględniać bardzo wiele kwestii. Banki starają się pozyskać jak największa ilość klientów biznesowych, ponieważ to oni stanowią dla nich ogromne wpływy.

Aby pomóc przedsiębiorcom w wyborze najlepszego konta bankowego, przygotowaliśmy profesjonalny ranking rachunków bankowych dla firm. Elementy, którymi się kierowaliśmy są następujące:

 • Brak opłat za prowadzenie konta
 • Brak opłat za otwarcie konta
 • Wysokość oprocentowania
 • Darmowe przelewy zewnętrzne
 • Możliwość otwarcia konta przez internet
 • Występowanie limitu kredytowego
 • Przyznawane premie za określoną ilość środków pieniężnych
 • Ilość darmowych bankomatów w Polsce i na świecie
 • Koszt przelewów zagranicznych
 • Minimalny obrót na koncie
 • Dostęp przez internet, telefon komórkowy, WAP, SMS
 • Ilość formalności przy otwieraniu konta
 • Możliwość założenia lokat i depozytów overnight
 • Przelewy przez internet
 • Minimalna kwota na koncie
 • Ilość placówek i oddziałów banku
 • Występowanie ułatwień (np. synchronizacja z programami księgowymi)
 • Dodatki do rachunku (różnego rodzaju kredyty i karty)

Najlepsze konto dla spółki cywilnej

Konto dla spółki cywilnej zajęło pierwsze miejsce w rankingu najtańszych kont z uwzględnieniem wszystkich rachunków bankowych dostępnych na rynku. Dane konto stawia konkretne warunki, które są bardzo przychylne konto dla spółki cywilnej. A więc bank pozwala na nieregularne wpływy na rachunek, średnie saldo 1200 złotych, 5 przelewów i do tego 2 zlecenia stałe, płatności kartą na kwotę 400 złotych oraz czterokrotną wypłatę z bankomatu na kwotę 100 złotych.


Każdy kto jest wstanie spełnić powyższe warunki, zasługuje na konto dla spółki cywilnej. Wówczas klient nie musi płacić za prowadzenie konta. Nie musi też ponosić kosztów związanych z krajowymi przelewami internetowymi. Może za darmo wypłacać pieniądze z bankomatu. Nie musi też płacić za kartę którą dostanie do konta.Aby stać się posiadaczem danego konto dla spółki cywilnej, wystarczy po prostu udać się do banku i tam skonsultować szczegóły z doradcą finansowym. Zapewne utworzenie danego rachunku bankowego dla spółki cywilnej odbędzie się od razu, więc oferta jest tym bardziej korzystna i wygodna. Pozostałe szczegóły można sprawdzić.

Najlepsze konto dla organizacji związkowej

Konto dla organizacji związkowej to oferta ze wszystkim za 0 złotych. Wygodne w utworzeniu, bezproblemowe w użytkowaniu i z mnóstwem dodatkowych korzyści. Oferta przeznaczona jest dla wszystkich klientów banku jak i tych, którzy dopiero nimi pragną zostać. Nie ma znaczenia kto gdzie jakie ma konto dla organizacji związkowej.


Oferta prywatnego konta dla organizacji związkowej to przede wszystkim darmowe prowadzenie, przelewy krajowe, wydanie karty i wypłaty z bankomatów. Dane konto umożliwia korzystanie z systemu bankowości internetowej. Do tego konta można też otwierać dodatkowe rachunki.

Otworzenie rachunku bankowego dla organizacji związkowej polega na wypełnieniu wniosku, ustaleniu szczegółów z doradcą finansowym banku w rozmowie telefonicznej, podpisaniu umowy dostarczonej przez kuriera i aktywowaniu konta. To bardzo proste, zaledwie cztery kroki umożliwiające swobodne zarządzanie własnymi środkami.

Najlepsze konto dla spółki partnerskiej

Najlepsze konto dla spółki partnerskiej to niewątpliwie oferta banku. Dana oferta to nieograniczone możliwości. Konto dla spółki partnerskiej jest skierowane do aktywnych oraz przede wszystkim wymagających klientów, którzy są udziałowcami spółek partnerskich. To dostęp do nowoczesnych narzędzi bankowych i zarazem bezpieczeństwo dla posiadanych środków.


Oferta rachunku bankowego dla spółki partnerskiej umożliwia bezpłatne prowadzenie i transakcje. Dostęp do banku klienci mają niemalże dwadzieścia cztery godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. Klient dostaje kartę do konta. Bank nie pobiera prowizji za wpłatę gotówki z bankomatu. Przelewy krajowe są całkiem za darmo. W dodatku posiadając dane konto klient może swobodnie korzystać z globalnych usług.

Utworzenie konto dla spółki partnerskiej to tylko chwila. Można złożyć wniosek przez Internet. To bardzo wygodny i szybki sposób

Bezkonkurencyjne konto dla spółki komandytowej

Wybierz najlepszy rachunek bankowy dla spółki komandytowej. Sprawdź nową, bardzo wygodną ofertę, doskonałą dla tych, którzy są udziałowcami spółki komandytowej. To aż 200 złotych bonusu na wybrane produkty. Aby otrzymać bonus, wystarczy jedynie otworzyć konto bankowe na prostych warunkach.


Jak skorzystać z bonusu? W pierwszej kolejności należy go zdobyć, a w tym celu trzeba po prostu otworzyć rachunek bankowy dla spółki komandytowej. Jeżeli klient spełni wszystkie warunki, po zalogowaniu do systemu, w wiadomości ujrzy kod bonusowy w kwocie 200 złotych. O szczegóły dotyczące realizacji danego bonu, trzeba dopytywać w sklepie.

Dla kogo ta oferta? Oferta przeznaczona jest głównie dla udziałowców spółek komandytowych.

Najlepsze konto bankowe dla spółki akcyjnej

Jaki bank przygotował najlepsze konto dla spółki akcyjnej. To specjalna oferta, zapewniająca oszczędzanie na korzystnych warunkach. Gwarantuje też stały dostęp do zgromadzonych na koncie środków.


Konto bankowe dla spółki akcyjnej to mnóstwo korzyści. Za prowadzenie klient nie ponosi żadnych kosztów. Ma również możliwość wykonania bezpłatnego przelewu wewnętrznego. Zarządzanie zgromadzonymi na koncie środkami nie wiąże się z utrata odsetek. Oprocentowanie bank nalicza już od pierwszych złotówek.

Oprocentowanie dla salda jest korzystne. Wybierz najlepszy rachunek bankowy dla spółki akcyjnej.

Najlepsze konto dla organizacji non-profit

Najlepsze konto dla organizacji non-profit. Nasz ranking rachunków bankowych dla organizacji non-profit zawiera najlepsze oferty z tego segmentu.


W dzisiejszych czasach najczęściej konta bankowe zakładane są przez Internet. Możliwość ta umożliwia bardzo szybkie i sprawne pozyskanie rachunku. Wówczas organizacja non-profit musi przejść przez cztery bardzo proste etapy.

Wniosek o otwarcie własnego konta bankowego dla organizacji non-profit

Zaraz po dobraniu odpowiedniego konta bankowego, można wypełnić wniosek elektroniczny niezbędny do otwarcia własnego rachunku bankowego. Są one umieszczane na stronach internetowych każdej instytucji bankowej. Ten bezpłatny formularz zawiera podstawowe dane, między innymi zawarte w dowodzie osobistym. Bardzo ważne jest to, że potencjalny klient nie musi wysyłać wniosku tradycyjną pocztą, czy zanosić do banku, wystarczy elektronicznie, jednym kliknięciem myszki przekazać go dalej.

Podpisanie umowy rachunku bankowego pomiędzy bankiem a organizacją non-profit

Umowa pomiędzy bankiem a organizacją non-profit, która otwiera konto bankowe musi bezwzględnie zostać podpisana. W każdej placówce przyjęte są odmienne warunki w tej kwestii. Część z nich preferuje dostarczenie do klienta umowy przy pomocy kuriera. To właśnie przy nim jest ona podpisywana i z powrotem dostarczana do banku. Równie dobrze może być ona przesyłana tradycyjną pocztą. Wówczas klient musi samodzielnie ją odesłać w ten sam sposób. Zazwyczaj w kopercie przygotowana jest inna, już zaadresowana i opłacona, przygotowana na podpisaną umowę.

Po podpisaniu zostaje aktywacja i organizacja non-profit może korzystać z rachunku bankowego dla organizacji non-profit.

Najlepsze konto dla organizacji pozarządowej

Wybierz z nami najlepsze czyli darmowe oraz wygodne konto dla organizacji pozarządowej. Nasz ranking rachunków bankowych dla organizacji pozarządowych zawiera zestawienie najbardziej korzystnych kont bankowych dla takich organizacji.


Pod uwagę wzięliśmy wszystkie parametry mające znaczenie gdy chce się wybrać optymalne konto bankowe dla organizacji pozarządowej.