Na start

Kredyt dla bezrobotnych na rozpoczęcie działalności

Najlepszy kredyt dla bezrobotnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej bez własnego kapitału. Sprawdź kto udziela kredytów bez BIK i KRD. Szybka decyzja, minimum formalności, dobre warunki, pomoc w trudnej sytuacji. Ranking najlepszych kredytów online na start firmy. Porównaj kredyty dla bezrobotnych na rozpoczęcie działalności przez Internet – 100% online dla każdego. Sposób na wyjście z bezrobocia […]

Kredyt dla nowo powstałych firm

Założyłeś firmę, ale zabrakło Ci pieniędzy na jej rozwój? Skorzystaj z kredytu dla nowo powstałych firm i rozkręcaj Swój Interes w zawrotnym tempie! Kredyty dla nowo powstałych firm na dowolny cel! Kredyt dla nowo powstałych firm, bez stażu działalności na rynku!

Kredy dla nowo powstałych firm, to forma pomocy oferowana przez banki, dla przedsiębiorców, którzy dopiero co zaczynają prowadzenie działalności gospodarczej i nie mają pieniędzy na doskonały rozwój firmy. Bardzo często, aby uzyskać kredyt dla firm, musi ona działać co najmniej 12 miesięcy na rynku. Kredyt dla nowo powstałych firm, to kredyt przy którym nie jest istotne ile czasu firma działa, banki nie badają stażu firmy.

Jaką ofertę kredytu wybrać?

Strony internetowe, aż roją się od kredytów dla nowo powstałych firm oferowanych przez banki. Nowy przedsiębiorca staje zatem przed odpowiedzią na pytanie, jakiej kwoty kredytu potrzebuję i jakie warunki oferowane przez bank są dla mnie najbardziej korzystne? Niektóre z banków oferują kredyty otrzymywany bardzo szybko i bez zbędnych formalności, w tym przypadku kwota kredytu zazwyczaj nie przekracza 10 tys. zł. Inne banki oferują kredyty nawet do 300 tys. zł, ale w tym przypadku bardziej skomplikowana jest procedura pobrania kredytu. Jeżeli chodzi o drugi przypadek, to banki potrzebują również więcej czasu na podjęcie decyzji. Rynek kredytów dla nowo powstałych firm jest elastyczny i dostosowany do potrzeb każdego przedsiębiorcy.

Zalety kredytów dla nowo powstałych firm

Prowadzący działalność gospodarczą może przeznaczyć środki uzyskane z kredytu na dowolny cel. W przypadku niektórych ofert, aby otrzymać kredyt nie potrzeba wychodzić z domu, bo wszystkich formalności można dopełnić online przez Internet. Banki bardzo często dostosowują się do potrzeb i możliwości klienta w kwestii spłaty kredytu. Oprocentowanie kredytów dla nowo powstałych firm nie są wysokie, niekiedy są one niższe niż oprocentowania zwykłych kredytów.

Kredyt na start

Szybki kredyt na start firmy dla wszystkich zainteresowanych. Niskie raty do spłaty, długi okres kredytowania, możliwość wcześniejszej spłaty. Bezpieczne kredyty na start inwestycji. Porównaj oferty online i wybierz korzystną ofertę. Natychmiastowa decyzja kredytowa. Brak złożonych formalności. Gotówka bez ZUS i US. Złóż wniosek online bez wychodzenia z mieszkania.

Bank Twoim sprzymierzeńcem w biznesie

Wiele osób decyduje się na otwarcie własnej działalności, firmy. W dzisiejszych czasach jest to bardzo dobre rozwiązanie. Co prawda wymaga odwagi, niemniej jednak pomocą służą między innymi banki. W jaki sposób? Oczywiście stworzeniem kredytów na start. Każda placówka posiada odmienne oferty, warto jest więc przeanalizować możliwie najwięcej z nich, by wybrać tę najbardziej odpowiednią.

Zalety kredytów branych na start

Bardzo ważną zaletą kredytów na start jest fakt, że można je pozyskać dosłownie na dowolny cel. To kredytobiorca określa na co pragnie przeznaczyć konkretnie pieniądze, gdyż to właśnie on najbardziej zna swoją firmę i wie w co zainwestować. Jakby tego było mało, nie musi on dokumentować swoich wydatków. Banki uznają, że jest ekspertem i dobrze wykorzystuje pieniądze. Ponadto liczą, że kredytobiorca na dłużej zwiąże się z bankiem jako obsługującym jego finanse.

Jak ubiegać się o tego rodzaju kredyt?

Kredyty na start przyznawana są w większości przypadków online. To znaczy, że zainteresowany wypełnia wiosek kredytowy przez Internet. Nie musi również wychodzić z domu po to by odebrać pieniądze, ponieważ trafiają one prosto na konto bankowe. Zarówno analiza kredytowa, jak i uruchomienie kredytu nie trwa dłużej niż kilka minut.

Jeżeli mamy czas, zawsze warto udać się do placówki banku. Dobrze jest mieć już wstępne rozeznanie i porównanie ofert poszczególnych banków i wybrać ten, którego oferta najbardziej nam odpowiada. Analityk finansowy i doradca klienta w oddziale wybranego banku rozwieją nasze wątpliwości i być może zaoferują jeszcze lepsze rozwiązania niż te wynikające z oferty online dostępnej przy elektronicznym wniosku o kredyt na start.

Elastyczne harmonogramy spłat

Klienci mają także zapewnioną swobodę w regulowaniu kredytu. Odchodzi się już od sztywnych ram okresu spłaty, na rzecz elastycznego harmonogramu. Dzieje się to poprzez tak zwane zasilanie konta, które traktowane jest przez bank jako spłatę zobowiązania. Przedsiębiorcy spłacając swoje zobowiązanie mogą niekiedy sięgnąć nawet po kolejną gotówkę.

Różnorodność opcji kredytu

Przykładowa oferta kredytu na start:

  • gotówka do nawet 350 000 złotych – jest to tym bardziej realne, im początkujący przedsiębiorca ma dłuższy staż na rynku (np. doświadczenie w prowadzeniu innej działalności gospodarczej); należy jednak liczyć się z faktem, iż nawet jeśli otrzymamy kredyt na start w takiej wysokości, bank będzie wymagał solidnego zabezpieczenia pożyczanej kwoty
  • ponad 10 lat na spłatę
  • pieniądze od 1 dnia działalności – w większości przypadków pierwszym dniem działalności jest np. dzień wystawienia pierwszej faktury (dokument potwierdzający prowadzenie danej działalności)
  • brak konieczności opłacania ZUS – wiele kredytów na start posiada ten bonus, trwający z reguły od 6 miesięcy do roku
  • pieniądze tego samego dnia
  • atrakcyjne oprocentowanie dla wszystkich

Kredyt dla nowej firmy

Dobry kredyt dla nowej firmy na szybki start. Sprawdź jakie oferty mają dla przedsiębiorców banki. Wysokiej jakości wsparcie pieniężne firm i przedsiębiorstw. Wyjątkowe kredyty dla nowych firm bez poręczycieli i dodatkowych kosztów.

Bardzo często początkujący przedsiębiorcy muszą stawiać czoła bardzo poważnym przeszkodą związanym z zakładaniem nowej firmy. Najczęściej tym problemem jest brak kapitału, który sfinansowałby potrzeby powstającego biznesu. Potencjalni właściciele firm pomocy szukają w bankach. Banki oczywiście oferują kredyty dla nowych firm i na działalność bieżącą, jednak do ich udzielania podchodzą bardzo ostrożnie. Dzieje się tak ze względu na to, że tzw. „startupy” są sporym ryzykiem. To pierwsze kilka miesięcy działalności firmy jest kluczową informacją o tym, czy warto takiemu przedsiębiorstwu zaufać. W tym czasie dokonuje się szybka selekcja i na rynku zostają tylko te najlepsze projekty. Z tego też względu, banki najczęściej od firm wymagają półrocznej obecności na rynku. Niektóre placówki udzielają kredytu firmom z minimum rocznym stażem. Istnieją również banki deklarujące możliwość udzielenia kredytu na uruchomienie działalności gospodarczej.

Warto wspomnieć, że początkujący przedsiębiorca nie przedstawia deklaracji podatkowej, która prezentowałaby rentowność ich firmy. W takich sytuacjach banki określają historię kredytobiorcy. Wiele banków przy przyznawaniu takiego kredytu nie wymaga żadnych ubezpieczeń, jednak sposobem na zmniejszenie ryzyka kredytowego jest ustalenie pewnych zabezpieczeń. Podobnie jak w przypadku innych produktów finansowych banki preferują zabezpieczenia w postaci zastawu lub hipoteki. Takie formy ochrony kredytu są dla nich najpewniejsze. Niektórzy bankowcy ustalają niskie limity kredytowe, pozwalając zaciągać niezabezpieczone kredyty. Ryzykują wtedy niewypłacalnością pożyczkobiorcy, ale w przypadku niepowodzenia niewiele tracą z kapitału.

Należy wspomnieć, że klient nieprzedstawiający żadnego zabezpieczenia może otrzymać jedynie kredyt obrotowy, którego oprocentowanie jest dostosowane do możliwości danego przedsiębiorstwa i przyznawany jest nawet na 10 lat. Od firm zaciągających kredyt inwestycyjny zawsze będzie się wymagać zabezpieczeń, ponieważ jest to skutek zdecydowanie wyższych limitów finansowania. Większość z banków udziela takiego kredytu w walucie krajowej oraz w euro. Niekiedy pobierają prowizję przygotowawczą, ale niemal zawsze wymagają zaświadczeń z ZUS i US.

Doradcy finansowi zwracają uwagę na kredyty poręczane przez Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI). Placówki współpracujące z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym mają możliwość zaoferowania przedsiębiorcom łatwiejszych do spełnienia warunków, ponieważ EFI przejmuje na siebie pewną część ryzyka. Innym rozwiązaniem dla młodych przedsiębiorców jest zaciągnięcie długoterminowego kredytu hipotecznego, który banki przyznają również na prowadzenie działalności gospodarczej z korzystniejszymi warunkami cenowymi niż kredyty obrotowe.

Kredyt dla nowych firm

Sprawdź ofertę kredytów dla nowych firm- nawet rok bez płacenia składek ZUS! Niska marża, 0 zł prowizji, tylko dla nowych firm. Jeśli masz firmę start-up skorzystaj z kredytu dla nowych firm i osiągnij sukces. Minimum formalności, złóż wniosek online i zyskaj niskie oprocentowanie kredytu dla nowych firm.

Na dowolny cel, w dowolnym terminie i online

Banki prześcigają się w najatrakcyjniejszych ofertach dla młodych firm. Teoretycznie, osobie bez doświadczenia w prowadzeni własnego biznesu ciężko jest otrzymać kredyt na dofinansowanie działalności firmy jednak bani coraz chętniej udzielają tego typu kredytów. To co je charakteryzuje to brak konkretnego celu- jedynym celem jest przeznaczenie kwoty kredytu na działalność firmy – czy to pokrycie zobowiązań czy zakup sprzętu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania. Bardzo ważnym aspektem jest termin spłaty takiego kredytu- często bank nie wymaga spłacania kredytu w miesięcznych czy kwartalnych ratach tylko wtedy gdy przedsiębiorca jest na to finansowo gotowy. Wiele banków oferuje takie kredyty online, które posiadają bardziej atrakcyjne warunki i oprocentowanie.

Na łatwy początek

Dla firm młodych ,które często nazywane są start-up’ ami, banki oferują zazwyczaj kwoty kredytów do 350 – 400 tysięcy złotych. Jeśli przedsiębiorca chce skorzystać z kredytu o większej wartości musi liczyć się z wymaganiem od banku dłuższego stażu i zabezpieczeń, przykładowo w formie hipoteki lub maszyn. Jednak dla kwot do 350 tys. złotych takie wymogi nie będą konieczne. Aby nie obciążać nowych przedsiębiorstw wysokim oprocentowaniem, banki oferują nie tylko niskie marże, rzędu 2-3,5 %, co w porównaniu z tradycyjnymi kredytami obrotowymi, daje różnicę 1-2 % w skali roku. Dodatkowo, w nielicznych bankach oferowane są roczne zwolnienia z płatności składek ZUS, przy skorzystaniu właśnie z kredytów tych banków. Daje to oszczędność prawie 10 000 zł przez okres roku, co dla firmy typu start-up jest ogromną oszczędnością. Należy jedynie przejrzeć dokładnie ofertę wszystkich banków oferujących kredyty dla młodych firm lub skorzystać z kalkulatorów, które najkorzystniejszą i najtańszą ofertę uwzględnią za nas.

Kredyt na start firmy

Otwórz firmę już dziś!

Nie warto składać pieniędzy przez dziesięć lat, aby otworzyć własną działalność. Zdecyduj się na kredyt, który pozwoli Ci rozwijać już teraz własną firmę. Nie warto odkładać realizacji marzeń. Z pewnością pomoże Ci w tym kredyt na start firmy. Niskie raty, atrakcyjne oprocentowanie, szybki rozwój przedsiębiorstwa. Sprawdź kredyty na start firm już teraz online.

Sam „kaprys” w postaci pomysłu na założenie własnej działalności gospodarczej powstały z dnia na dzień, bez ugruntowanego planu odpada. Osoba poważnie myśląca o założeniu własnego biznesu musi poważnie podchodzić do sprawy od samego początku. Co jest tym początkiem? Stworzenie odpowiedniego biznesplanu – określenie profilu działalności, kierunków rozwoju, spodziewanych zysków… być może dla laika wyda się to trudne, jednak trzeba wiedzieć, że jest nieodzowne, by ubiegać się o kredyt na start. Analityk finansowy – osoba obsługująca nas w banku – na tej podstawie będzie w stanie oszacować, ile kredytu potrzebujemy, by wcielić nasz plan w życie oraz czy ma on realne szanse powodzenia. Dalej jest jeszcze trudniej… ale kredyt na start jest chociażby po to, by zainwestować w pomoc prawną przy prowadzeniu przedsiębiorstwa.

„Uprzejmość” banków?

Banki zdecydowały się udzielać kredytów na start, a właściwie na założenie albo rozwój firmy już jakiś czas temu. Gdyby nie tego rodzaju kredyty wiele firm z pewnością nie mogłoby powstać, a następnie odnieść sukcesu. Dzięki takim właśnie produktom finansowym na rynku działa coraz więcej firm innowacyjnych, wprowadzających nowe rozwiązania, a więc usługi lub produkty. Banki między innymi pomysłodawcom i twórcom, autorom biznesplanów udzielają kredytów. Oczywiście nie są to kredyty udzielane w piętnaście minut.

Zanim zdecydujesz się na kredyt w konkretnym banku… sprawdź, co oferuje konkurencja

Dla początkujących firm taki kredyt na start, to naprawdę ogromna możliwość i szansa na rozwój. Aby zapoznać się z propozycjami warto odwiedzić chociaż kilka stron internetowych banków. To właśnie umożliwi zapoznanie się chociaż z podstawowymi wymaganiami, które powinien spełniać kredytobiorca.

Mądra inwestycja

Warto wykorzystać przyznane środki finansowe w odpowiedni sposób i pracować nad rozwojem firmy. Kredyt na start to przecież również kredyt, który należy zwrócić. Firma, dzięki odpowiednim środkom przyznanym przez bank na rozwój swojej działalności, może się rozwijać osiągając odpowiednie przychody.

Pomyślny zwrot kredytu na start stwarza dla osoby próbującej swoich sił w biznesie pozytywną historię kredytową – jeżeli biznes w przyszłości będzie potrzebował gotówki na rozwój, przed przedsiębiorcą będą stały otworem inne instrumenty finansowe sprzyjające rozwojowi działalności gospodarczej – np. kredyty inwestycyjne.

Obopólne korzyści

Wiele banków promuje i to dość mocno ten właśnie kredyt. To dla nich możliwość zdobycia klienta, który po spłacie kredytu na start być może będzie zainteresowany kredytem inwestycyjnym, który pozwoli na kolejne działania. Klient zadowolony ze współpracy i otrzymanej pomocy z kredytu na start z pewnością kolejny produkt finansowy w pierwszej kolejności sprawdzi właśnie w macierzystym banku. Udzielenie pomocy na założenie działalności i następnie skuteczne wsparcie klienta, który rozpoczął działalność to możliwość na zdobycie stałego klienta.

Kredyty na otwarcie firmy

Jeżeli planujesz założenie własnej firmy, a przeszkodą jest kapitał, to koniecznie trzeba pamiętać, że kredyty na otwarcie firmy to propozycje właśnie dla Ciebie. Obecnie nie ma najmniejszego problemu, aby pozyskać kredyt na otwarcie firmy. Po prostu nie warto odkładać decyzji o własnym biznesie.

Banki udzielają kredyty kredyty na otwarcie firmy nawet dla tych osób, które nie mogą przedstawić zabezpieczenia. Dla nich właśnie decyzja o przyznaniu kredytu jest kluczowa, ponieważ to im pozwoli na założenie upragnionej działalności, którą następnie będą mogli rozwijać. Kredyty bez zabezpieczeń i poręczeń najczęściej są wyżej oprocentowane. Warto jednak ponieść nie co tylko wyższe koszt, aby móc prowadzić własną działalność.

Najczęściej kredyty, o których mowa to tzw. kredyty na start. Są w ofercie wielu, o ile nie wszystkich banków. Takie oferty pozwalają na zainwestowanie środków w pierwsze kroki. W przypadku firm produkcyjnych może być to zakup sprzętu i maszyn. Można również środki wykorzystać na podniesienie swoich kwalifikacji, czy wreszcie na promocję założonej już działalności. W przypadku kredytów na start najczęściej nie jest szczegółowo określone na co konkretnie pozyskane środki mają być wydatkowe.

Kredyty na rozpoczęcie działalności mają również długi okres kredytowania. Często są to po prostu kredyty na 10 lat. To w przypadku kredytów dla firm, które dopiero mają zacząć działać jest dużym ułatwieniem. Przedsiębiorca może zająć się rozwojem nowo otwartej firmy. Nie raz banki wymagają od wnioskodawców biznesplanu, ponieważ specjaliści ds. kredytów dla firm, chcą się zapoznać z szansami i możliwościami firmy. To jednak zdarza się w przypadku naprawdę dużych kwot kredytów. Jest to przede wszystkim potrzebne do określania ryzyka przedsięwzięcia. Warto odwiedzić strony internetowe banków, bo wiele z nich ma jak w przypadku każdego produktu – promocje.

Kredyt na start dla nowych firm

Kredyt na start dla nowych firm nawet bez stażu rynkowego. Procedura kredytowa zredukowana nawet do pięciu minut. Od 1000 do 350000 złotych kredytu na start dla firm bez stażu. Swobodny harmonogram spłaty, korzystne promocje bankowe.

Kredyt na start dla nowych firm jest idealnym sposobem na uzyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki dla firm, które dopiero zaczynają. Stąd kredyt przeznaczony jest nawet dla firm, które działają na rynku dopiero od kilku godzin.

Start-up to trudny okres w życiu każdego przedsiębiorcy. Banki o tym wiedzą i niewiele z nich ma produkty dedykowane start-upom. Warto podkreślić, że dla każdego banku określenie “nowa firma” oznacza coś innego dlatego na kredyt na start mogą liczyć nawet firmy, które na rynku działają już około dwóch lat. Na rynku funkcjonuje siedem banków, które gotowe są pożyczyć pieniądze na start dla firm bez żadnego stażu.

Mimo wszystko można wśród nich znaleźć korzystne promocje – obniżenie oprocentowania lub uzyskanie wyższej kwoty kredytu, przy posiadaniu firmowego konta w danym banku, dodatkowe środki uzyskane w ramach kredytu na start – na przykład bank zgadza się pokrywać koszta ZUSu w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej przez określony wcześniej okres czasu.

Kwota kredytu na start dla firm bez stażu wahać się może od minimalnej kwoty 1000 złotych do nawet 350000 złotych. Tak wysoką sumę jednak otrzymać możemy dopiero po spełnieniu dodatkowych warunków, przedstawieniu zabezpieczenia materialnego, które może stanowić majątek firmy, hipoteka domu i inne, a także po uzyskaniu stosownego wsparcia unijnego. Przy staraniu się o unijne wsparcie dla start-upów możemy liczyć na wsparcie banków przy załatwianiu wszelkich dokumentów i innych formalności z tym związanych.

Kredyt na start może przyjąć formę linii karty kredytowej, limit w firmowym rachunku bieżącym lub dopuszczalnego w koncie firmowym salda debetowego, a także może być przekazany w całości na konto firmowe.

Starania się o kredyt na start dla firm można przeprowadzić przez Internet, a w sytuacji gdy kredytobiorca posiada już konto firmowe w danym banku, bank nie musi wymagać od niego wizyty osobistej w siedzibie, a decyzję podjąć na podstawie przesłanego wniosku i dokumentów. Cały proces starań o kredyt na start może zamknąć się w przeciągu kilku minut. Banki umożliwiają dość swobodny harmonogram spłat, nie ustalając sztywnych ram spłaty i każdą wpłatę traktują jako spłatę kredytu. Czas kredytowania wynieść może nawet do dziesięciu lat.

Kredyt firmowy na start

Założenie działalności gospodarczej i rozpoczęcie pracy na własny rachunek jest popularną decyzją. Potrzebne jest jednak wsparcie finansowe, którym będzie kredyt firmowy na start. Ofert bankowych jest bardzo dużo na obecnym rynku, dlatego solidna analiza pozwoli wybrać kredyt optymalny – tani oraz na dogodnych warunkach dla kredytobiorców. Na pewno uda się znaleźć dobry sposób finansowania własnego biznesu, uzyskać co najmniej kilkadziesiąt tysięcy niskooprocentowanego kredytu oraz dogodne raty na co najmniej 10 lat.

Na co kredyt firmowy na start?

Kredyt na start danej firmy powinien zostać przeznaczony na rozwój jej działalności. Można zakupić dzięki niemu komputery, sprzęt, maszyny, pojazdy, urządzenia, czyli wszystko to, co umożliwi rozwój działalności gospodarczej. Jest to ważny zastrzyk finansowy dla raczkującej firmy. Niektóre banki oferują nawet 350 tysięcy złotych na rozpoczęcie takiej działalności. Jedne wymagają od firmy pewnego stażu, inne natomiast udzielą pomocy całkiem nowej firmie, która debiutuje na rynku.

Niektóre banki finansują kredytobiorcy ZUS przez pierwszy rok działania firmy, przynosząc tym sporą ulgę. Kredyt tego rodzaju można spłacać aż przez dziesięć lat. Działalność powinna być prowadzona na terenie Polski. Firma powinna przedstawić konkretny biznes plan, czyli wizję działania firmy przez pewien czas. Niektóre banki działają bardzo szybko – po złożeniu kompletnego wniosku udzielają odpowiedzi już po dwóch dniach. Młody biznesmen wie na co może liczyć i nie musi czekać na decyzję tygodniami.

Podsumowanie o kredytach na start firmy

Podsumowując, kredyt firmowy jest znaczącym zastrzykiem gotówki oraz bezcennym wsparciem dla firmy. Dzięki niemu niejedna firma rozwinęła skrzydła i podbiła rynek. Zalecany jest zatem taki sposób finansowania prowadzonej działalności – nie każdy ma rodzinę, która pomoże finansowo, niewiele osób ma oszczędności, dzięki którym zorganizuje firmę, zapewniając miejsce pracy sobie oraz pracownikom. W takich przypadkach z pomocą pośpieszy bank. Młody przedsiębiorca będzie mógł działać i zarabiać pieniądze.

Kredyt dla firm na start

Kredyt dla firm na start bez żadnego stażu rynkowego! Raty ustalane indywidualnie do każdego kredytobiorcy. Najlepsze kredyty dla firm na start z korzystnych oprocentowaniem! Wsparcie finansowe udzielane z myślą o początkujących, bez haczyków w umowie.

Zakładając nową działalność gospodarczą często brakuje środków finansowych. Na rynku jest jednak wiele ofert przygotowanych z myślą o początkujących przedsiębiorcach. Wiele banków oferuje swoim klientom pożyczek na tak zwane start-upy w kwotach od 1000 do nawet 1000000 złotych. Kwoty udzielanych pożyczek są jednak zależne od stażu działalności konkretnej firmy.

Czasami młodym przedsiębiorcom brakuje jednak środków, aby tak naprawdę zacząć prowadzić własną firmę. Banki mają przygotowane oferty na start-upy, wiąże się to jednak z wymogiem solidnych zabezpieczeń. W takim wypadkach banki udzielają kredytów na niższe stawki, ponieważ nie mają większego zaufania do firmy nie mającej ustabilizowanej pozycji na rynku. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż banki różnie podchodzą do wieku firmy i czasami działalność z dość krótkim stażem uznają za pewną na rynku.

Tanie kredyty dla firm na start

Wybierając początkowy kredyt dla swojej działalności, należy opierać się na kilku ważnych czynnikach. Przede wszystkim należy zorientować się, czy dany bank wymaga od firmy pewnego stażu działalności i czy w ogóle go wymaga. To ważne szczególnie w przypadku młodych właścicieli firm. Ponadto oferty różnią się od siebie kwotą kredytowania. Niektóre banki udzielają pożyczek o niższych kwotach, a często bywa tak, iż klienci rozpoczynający działalność gospodarczą potrzebują większej sumy pieniężnej. Tak więc trzeba sprawdzić, jaką kwotę finansową jest w stanie zaoferować nam bank.

Istotny jest także okres kredytowania, często trwający kilka lat. Trzeba jednak przyznać, że sprawa indywidualna i powinna wiązać się z decyzją klienta. Często też banki mają w swoich ofertach promocje, w których proponują klientowi pokrywanie środków ZUS do pewnej kwoty. Każdy klient zakładający firmę lub posiadający działalność gospodarczą z krótkim stażem działalności powinien dokładnie przyjrzeć się ofertom banków i na tej podstawie wybrać najbardziej korzystną dla siebie ofertę.