Kredyt dla bezrobotnych na rozpoczęcie działalności

Najlepszy kredyt dla bezrobotnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej bez własnego kapitału. Sprawdź kto udziela kredytów bez BIK i KRD. Szybka decyzja, minimum formalności, dobre warunki, pomoc w trudnej sytuacji. Ranking najlepszych kredytów online na start firmy. Porównaj kredyty dla bezrobotnych na rozpoczęcie działalności przez Internet – 100% online dla każdego.

Zobacz

NestBank

Kredyt dla firm do 550 000 zł

od 3,3% na Twój biznes decyzja w 5min

Pieniądze na koncie nawet w 24 godziny.

Minimum formalności bez zabezpieczeń i poręczycieli


Sposób na wyjście z bezrobocia

Poziom bezrobocia jest wciąż bardzo wysoki. Nic, więc dziwnego, że każdy pragnie znaleźć sposób na zarobek. Okazuje się, że banki dają szansę na to, by osoby pozostające bez pracy mogły otworzyć własną działalność gospodarczą. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ nie jednak zaradna osoba wciąż pozostaje bez środków do życia, mimo posiadanego wysokiego potencjału, doświadczenia oraz chęci. Tym sposobem z całą pewnością nie jedna osoba jest w stanie rozkręcić nie mały biznes.

Dla kogo kredyt dla bezrobotnych?

Po kredyt np. na rozpoczęcie nowej firmy transportowej sięgać mogą osoby bezrobotne, które nie posiadają pracy. Dla pozostałych osób, a więc chociażby tych, które pracują na różnego rodzaju umowy niepełne czekają inne wsparcia pieniężne.

Czy kredyt dla bezrobotnych się opłaca?

Bardzo ważne w dzisiejszych czasach jest to, by rozwijać własny potencjał. Nie trzeba już zastanawiać się co by było gdyby.

Jak wygląda droga do uzyskania tego rodzaju kredytu?

Przygotowanie biznesplanu to wystarczający czynnik do tego, aby skorzystać ze wsparcia gotówkowego z banku. Jednak pierwsza wizyta w banku może nie przebiegać po naszej myśli. Analityk finansowy może uznać nasz plan na biznes za niedostateczny – wtedy trzeba będzie nanieść stosowne poprawki. Po analizie celów instytucja ta jest w stanie określić ile dana osoba potrzebuje środków pieniężnych. To czy zostaną one przyznane w dużej mierze zależy właśnie od samego zainteresowanego – przede wszystkim liczy się pozytywna historia kredytowa. Bank musi mieć pewność co do tego, że potencjalny kredytobiorca będzie w stanie wykonać zamierzone plany.

Jak przekonać bank, że nasz biznes wypali?

Statystyki nie są łaskawe dla początkujących przedsiębiorców. Fakty i liczby głoszą, iż na 10 startupów (tak określa się osoby startujące na rynku) po roku w biznesie pozostaje tylko jeden, którego działalność nabiera tempa i rozmiarów. Widać zatem, że porządny i przede wszystkim przemyślany biznesplan to podstawa, by przekonać bank, że to akurat nasz startup jest tym jednym, który utrzyma się na rynku i zasługuje na zastrzyk gotówki, by interes rozkręcić.

Alternatywne rozwiązania

Poza typowymi kredytami dla firmy bez BIK na tego rodzaju cel, osoba planująca założyć własną działalność gospodarczą może poszukać alternatywnych źródeł finansowania, zwłaszcza gdy spodziewa się negatywnej decyzji co do przyznania kredytu, np. ze względu na złą historię kredytową. Przykładami są chociażby dotacje z funduszy europejskich, czy Urzędu Pracy.

Dobry kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej

W dzisiejszych czasach otworzyć własną działalność gospodarcza może dosłownie każda pełnoletnia osoba, a w tym bezrobotni. Jedynym utrudnieniem jest brak wystarczająco dużej ilości gotówki. Jednak istnieją tanie kredyty oraz inne zobowiązania, które mogą pomóc. Zaliczyć do nich można:

Warto wiedzieć, że w przypadku tego pierwszego – wsparcia rządowego, spotkać się można z wieloma zaleta, a w tym między innymi:

  • możliwością finansowania wszelkich wydatków działalności,
  • brak weryfikacji klienta w ZUS, czy Urzędzie Skarbowym,
  • wysokość zobowiązania sięgająca nawet czterystu tysięcy złotych,
  • przejrzyste procedury bez wysokich zabezpieczeń,
  • fachowa pomoc specjalistów i doradców na każdym etapie wsparcia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>