Najlepsze konto dla organizacji non-profit

Najlepsze konto dla organizacji non-profit. Nasz ranking rachunków bankowych dla organizacji non-profit zawiera najlepsze oferty z tego segmentu.

Zobacz

NestBank

Kredyt dla firm do 550 000 zł

od 3,3% na Twój biznes decyzja w 5min

Pieniądze na koncie nawet w 24 godziny.

Minimum formalności bez zabezpieczeń i poręczycieli


W dzisiejszych czasach najczęściej konta bankowe zakładane są przez Internet. Możliwość ta umożliwia bardzo szybkie i sprawne pozyskanie rachunku. Wówczas organizacja non-profit musi przejść przez cztery bardzo proste etapy.

Wniosek o otwarcie własnego konta bankowego dla organizacji non-profit

Zaraz po dobraniu odpowiedniego konta bankowego, można wypełnić wniosek elektroniczny niezbędny do otwarcia własnego rachunku bankowego. Są one umieszczane na stronach internetowych każdej instytucji bankowej. Ten bezpłatny formularz zawiera podstawowe dane, między innymi zawarte w dowodzie osobistym. Bardzo ważne jest to, że potencjalny klient nie musi wysyłać wniosku tradycyjną pocztą, czy zanosić do banku, wystarczy elektronicznie, jednym kliknięciem myszki przekazać go dalej.

Podpisanie umowy rachunku bankowego pomiędzy bankiem a organizacją non-profit

Umowa pomiędzy bankiem a organizacją non-profit, która otwiera konto bankowe musi bezwzględnie zostać podpisana. W każdej placówce przyjęte są odmienne warunki w tej kwestii. Część z nich preferuje dostarczenie do klienta umowy przy pomocy kuriera. To właśnie przy nim jest ona podpisywana i z powrotem dostarczana do banku. Równie dobrze może być ona przesyłana tradycyjną pocztą. Wówczas klient musi samodzielnie ją odesłać w ten sam sposób. Zazwyczaj w kopercie przygotowana jest inna, już zaadresowana i opłacona, przygotowana na podpisaną umowę.

Po podpisaniu zostaje aktywacja i organizacja non-profit może korzystać z rachunku bankowego dla organizacji non-profit.

0 0 vote
Article Rating
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Proszę o pomoc!
7 miesięcy temu

Gdzie znajdę wniosek o załozenie konta dla organizacji non-profit? Interesują mnie tylko darmowe konto bez zadnych opłat, niezależnie od wpłat i wypłat z konta. Czekam na propozycje. Pozdrawiam

aaaaaaa
5 miesięcy temu

Witam. Pilnie szukam takiego bankowego konta dla organizacji non-profit, chcemy w listopadzie zacząć działać. pozdr

Paweł
4 miesięcy temu

Witam. gdzie mogę wypełnić wniosek o takie konto? Pozdrawiam

Adam i Ola
2 miesięcy temu

witam. jakie jest najtansze konto w 2021r dla organizacji non profit? Musi miec darmowe prowadzenie, przelewy i wpłaty i wypłaty z konta.