Kredyt dla firmy zagranicznej

Kredyt dla firmy zagranicznej w Polsce wiąże się z większą ilością warunków formalnych jakie należy spełnić. Polskie prawo przewiduje możliwość kredytu dla firmy zagranicznej, jest to jak najbardziej możliwe aby firmy zagraniczne starały się o kredyt w Polsce. Coraz większa ilość Polaków pracuje za granicą. Tam też zakładają działalność gospodarczą.

Zobacz

NestBank

Kredyt dla firm do 550 000 zł

od 3,3% na Twój biznes decyzja w 5min

Pieniądze na koncie nawet w 24 godziny.

Minimum formalności bez zabezpieczeń i poręczycieli


Niejednokrotnie Polacy zagranicą decydują się na zaciągnięcie kredytu nie w kraju, w którym działają, lecz właśnie na polskim rynku. Nie zawsze jednak krajowe banki decydują się na udzielenie kredytu firmom zagranicznym. Jeżeli już do takich decyzji dochodzi wiąże się to przede wszystkim z indywidualnymi ustaleniami pomiędzy bankiem a kredytobiorcą.

Kredyt na firmę za granica

Zagraniczne firmy starające się uzyskać kredyt w Polsce muszą mieć na uwadze fakt, że wymagać się będzie od nich większej ilości formalności niż w przypadku udzielania kredytu firmom krajowym. Przede wszystkim najważniejszą formalnością jest udokumentowanie zysków jakie dane przedsiębiorstwo bądź też jej właściciel pozyskuje. Kolejnym elementem jest dostarczenie bankowi deklaracji podatkowych, wyciągów z rachunku oraz wszelkich informacji niezbędnych do zaciągnięcia kredytu w języku polskim. Dodatkowym kosztem więc związanym ze staraniem się o przydzielenie kredytu jest konieczność opłacenia zaprzysiężonego tłumacza, który przetłumaczy wszelkie niezbędne dokumenty. Dla krajowego banku ważne jest także jaką wiarygodność posiada dana firma. Niezbędne jest także dostarczenie wszelkich informacji o braku długów od instytucji, która odpowiada polskiemu BIK.

One comment on “Kredyt dla firmy zagranicznej

  1. Tadeusz 17 listopada, 2020 2:59 pm

    Prowadze firmę budowlaną w Anglii. ale straciłem płynność. czy miałbym szansę na kredyt firmowy?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>