Kredyt w Polsce lub zagranicą dla firmy zagranicznej

Kredyt dla firmy zagranicznej w Polsce wiąże się z większą ilością warunków formalnych jakie należy spełnić. Polskie prawo przewiduje możliwość kredytu dla firmy zagranicznej, jest to jak najbardziej możliwe aby firmy zagraniczne starały się o kredyt w Polsce. Coraz większa ilość Polaków pracuje za granicą. Tam też zakładają działalność gospodarczą.


Niejednokrotnie Polacy zagranicą decydują się na zaciągnięcie kredytu nie w kraju, w którym działają, lecz właśnie na polskim rynku. Nie zawsze jednak krajowe banki decydują się na udzielenie kredytu firmom zagranicznym. Jeżeli już do takich decyzji dochodzi wiąże się to przede wszystkim z indywidualnymi ustaleniami pomiędzy bankiem a kredytobiorcą.

Kredyt na firmę za granica

Zagraniczne firmy starające się uzyskać kredyt w Polsce muszą mieć na uwadze fakt, że wymagać się będzie od nich większej ilości formalności niż w przypadku udzielania kredytu firmom krajowym. Przede wszystkim najważniejszą formalnością jest udokumentowanie zysków jakie dane przedsiębiorstwo bądź też jej właściciel pozyskuje. Kolejnym elementem jest dostarczenie bankowi deklaracji podatkowych, wyciągów z rachunku oraz wszelkich informacji niezbędnych do zaciągnięcia kredytu w języku polskim. Dodatkowym kosztem więc związanym ze staraniem się o przydzielenie kredytu jest konieczność opłacenia zaprzysiężonego tłumacza, który przetłumaczy wszelkie niezbędne dokumenty. Dla krajowego banku ważne jest także jaką wiarygodność posiada dana firma. Niezbędne jest także dostarczenie wszelkich informacji o braku długów od instytucji, która odpowiada polskiemu BIK.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kredyty na zagraniczne firmy od zaraz
17 dni temu

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty kredytowej dla zagranicznych firm w Polsce lub zagranicą. Oferujemy konkurencyjne warunki i elastyczne podejście do indywidualnych potrzeb. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji i zacząć rozwijać swoją firmę już dziś.

Najszybsze kredyty dla zagranicznych firm
19 dni temu

Zapraszamy Państwa firmę zagraniczną do skorzystania z naszych usług kredytowych w Polsce lub za granicą. Oferujemy konkurencyjne stopy procentowe, elastyczne warunki spłaty oraz szybki proces decyzyjny. Dzięki naszemu doświadczeniu i wsparciu naszych ekspertów finansowych, pomożemy Państwu znaleźć najlepsze rozwiązanie dostosowane do Państwa potrzeb i celów biznesowych.

Skontaktujcie się z nami już dziś, aby rozpocząć naszą owocną współpracę. Zostaw komentarz!

kurek133
1 miesiąc temu

Jakie są możliwości uzyskania kredytu przez zagraniczną firmę w Polsce lub za granicą?
Czy są specjalne warunki albo wymagane dokumenty?
Czy język obcy jest problemem przy ubieganiu się o kredyt?
Jakie są najważniejsze czynniki brane pod uwagę przy ocenie wiarygodności finansowej zagranicznej firmy?
Jakie są typowe stawki procentowe?
Czy jest możliwość uzyskania kredytu dla zagranicznej firmy bez konieczności udzielania zabezpieczeń?
Czy znają Państwo jakieś banki, które specjalizują się w udzielaniu kredytów dla zagranicznych firm?
Czy firma musi mieć polski numer NIP lub REGON, aby ubiegać się o kredyt w Polsce?
Czy warunki uzyskania wsparcia?
Czy istnieją jakieś wsparcie dla zagranicznych firm przy ubieganiu się o kredyt?

Tadeusz
2 lat temu

Prowadze firmę budowlaną w Anglii. ale straciłem płynność. czy miałbym szansę na kredyt firmowy?