Kredyt w Polsce lub zagranicą dla firmy zagranicznej

Kredyt dla firmy zagranicznej w Polsce wiąże się z większą ilością warunków formalnych jakie należy spełnić. Polskie prawo przewiduje możliwość kredytu dla firmy zagranicznej, jest to jak najbardziej możliwe aby firmy zagraniczne starały się o kredyt w Polsce. Coraz większa ilość Polaków pracuje za granicą. Tam też zakładają działalność gospodarczą.

Zobacz

NestBank

Kredyt dla firm do 550 000 zł

od 3,3% na Twój biznes decyzja w 5min

Pieniądze na koncie nawet w 24 godziny.

Minimum formalności bez zabezpieczeń i poręczycieli


Niejednokrotnie Polacy zagranicą decydują się na zaciągnięcie kredytu nie w kraju, w którym działają, lecz właśnie na polskim rynku. Nie zawsze jednak krajowe banki decydują się na udzielenie kredytu firmom zagranicznym. Jeżeli już do takich decyzji dochodzi wiąże się to przede wszystkim z indywidualnymi ustaleniami pomiędzy bankiem a kredytobiorcą.

Kredyt na firmę za granica

Zagraniczne firmy starające się uzyskać kredyt w Polsce muszą mieć na uwadze fakt, że wymagać się będzie od nich większej ilości formalności niż w przypadku udzielania kredytu firmom krajowym. Przede wszystkim najważniejszą formalnością jest udokumentowanie zysków jakie dane przedsiębiorstwo bądź też jej właściciel pozyskuje. Kolejnym elementem jest dostarczenie bankowi deklaracji podatkowych, wyciągów z rachunku oraz wszelkich informacji niezbędnych do zaciągnięcia kredytu w języku polskim. Dodatkowym kosztem więc związanym ze staraniem się o przydzielenie kredytu jest konieczność opłacenia zaprzysiężonego tłumacza, który przetłumaczy wszelkie niezbędne dokumenty. Dla krajowego banku ważne jest także jaką wiarygodność posiada dana firma. Niezbędne jest także dostarczenie wszelkich informacji o braku długów od instytucji, która odpowiada polskiemu BIK.

0 0 vote
Article Rating
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
4 miesięcy temu

Prowadze firmę budowlaną w Anglii. ale straciłem płynność. czy miałbym szansę na kredyt firmowy?