Ważne informacje O serwisie Serwis funkcjonuje na podstawie Regulaminu. Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności. Używamy Cookies i podobnych technologii.
Ważne Administrator nie świadczy usług finansowych i nie jest kredytodawcą, pośrednikiem finansowym lub pośrednikiem kredytowym w rozumieniu Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715). Administrator prowadząc niniejszy Serwisu nie dokonuje czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem lub zawieraniem umowy o kredyt konsumencki (pożyczkę) oraz nie uzyskuje z tego tytułu oraz z tytułu prowadzenia ninijeszego Serwisu jakichkolwiek korzyści majątkowych bezpośrednio od jego Użytkowników.
Treści Wszelkie Treści, dane i informacje zawarte w Serwisie nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny a także nie są rekomendacją, usługą doradztwa i pośrednictwa finansowego, inwestycyjnego, prawnego itp. Treści zostały zamieszczone przez Administratora lub podmioty trzecie jedynie w celach publikacji subiektywnych, luźnych i niezobowiązujących poglądów i analiz ich autorów. Administrator nie gwarantuje ich rzetelności, aktualności i zgodności z prawdą i nie bierze odpowiedzialności za ich wykorzystanie. Użytkownik ponosi wyłączne ryzyko wykorzystania Treści, danych i informacji zawartych w Serwisie i w związku z tym powinien dokonać ich samodzielnej weryfikacji.
Weryfikacja zdolności kredytowej Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego i Ustawy o kredycie konsumenckim. Przed zawarciem umowy firmy pożyczkowe mają obowiązek dokonać weryfikacji zdolności kredytowej konsumentów i oceny ryzyka kredytowego na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy. Konsument ma obowiązek przedstawienia, na żądanie kredytodawcy, dokumentów i informacji niezbędnych do dokonania oceny ryzyka kredytowego. Jeżeli kredytodawcą jest bank, ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest przy uwzględnieniu art. 70 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe. W związku z powyższym wszelkie sformułowania użyte w Serwisie, które sugerują, że taka weryfikacja nie istnieje mogą wynikać jedynie z braku aktualności lub rzetelności Treści, w której zostały zamieszczone.
Pożyczaj odpowiedzialnie Pożyczaj w ostateczności na cele, które są niezbędne do życia. Upewnij się, że kwota rat nie będzie dla Ciebie zbyt wysoka i że pożyczkę spłacisz terminowo. Nie pożyczaj gdy nie masz pracy i stałego dochodu. Nie spłacaj pożyczek innymi pożyczkami.
Uwaga! Przed zaciągnięciem pożyczki sprawdź wiarygodność firmy pożyczkowej, umowę oraz warunki pożyczki a przede wszystkim: - całkowity koszt pożyczki, - wysokości oprocentowania, - wysokość prowizji za udzielenie pożyczki i wysokość opłat administracyjnych, przygotowawczych, ubezpieczeń itp., - procedurę na wypadek braku lub nieterminowej spłaty pożyczki w tym wysokość opłat windykacyjnych, za monity, upomnienia, wezwania a także wysokość odsetek karnych, - możliwość, warunki i koszt przedłużenie okresu spłaty pożyczki.
Uwaga! Skutkiem braku lub nieterminowej spłaty pożyczki może być przede wszystkim: - wpisanie do rejestru dłużników i brak możliwości zaciągania kolejnych pożyczek, - zlecenie odzyskania wierzytelności lub sprzedaż jej firmie windykacyjnej, - postępowanie sądowe lub komornicze, - naliczenie dodatkowych kosztów takich jak odsetki karne, opłaty za monity, upomnienia, wezwania, ponaglenia i inne koszty windykacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.
Jeśli szukasz odpowiedniego źródła finansowania dla swojej firmy, warto zapoznać się z różnymi rodzajami kredytów dostępnymi na rynku. Oto kilka popularnych rodzajów kredytów dla firm:
1. Kredyt obrotowy: Jest to kredyt, który pomaga w pokryciu bieżących potrzeb finansowych takich jak płatności dostawcom, wynagrodzenia pracowników, zakup materiałów czy pokrycie innych kosztów operacyjnych. Ten rodzaj kredytu jest dostępny dla firm o różnej skali działalności.
2. Kredyt inwestycyjny: Ten rodzaj kredytu jest przeznaczony na sfinansowanie większych inwestycji, takich jak zakup nowego sprzętu, nieruchomości czy rozwój działalności. Często wymagane są szczegółowe plany biznesowe i dokumentacja dotycząca sposobu wykorzystania kredytu.
3. Kredyt leasingowy: Jest to forma finansowania, która umożliwia firmie wynajęcie sprzętu lub pojazdu od leasingodawcy. Może to być korzystne, zwłaszcza jeśli potrzebujesz nowego sprzętu, ale nie chcesz ponosić kosztów jego zakupu.
4. Kredyt eksportowy: Ten rodzaj kredytu jest przeznaczony dla firm zajmujących się eksportem. Pomaga w finansowaniu kosztów związanych z dostawami towarów na rynki zagraniczne, takich jak płatności celne i transport.
Niektóre banki i instytucje finansowe oferują również specjalne kredyty dla firm w ramach programów rządowych lub unijnych. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z kredytu dokładnie przeanalizować swoje potrzeby finansowe i porównać oferty różnych dostawców, aby wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie.
Jakie są różne rodzaje kredytów dostępnych dla firm?
Witam. Szukam kredytu firmowego na 80 000 zł. Gdzie mogę znaleźć najlepszą ofertę?Gdzie wypełnić formularz swoimi danymi z dowodu osobistego, aby dostać przykładową symulacje kosztów? Proszę o pomoc osób, które ostatnio korzystały z takiej oferty
Gdzie można złożyć wniosek by dostać u Państwa kredyt na firmę na 250 000 zł? Proszę o pilny kontakt!
Witam. Potrzebuje pilnego kredytu firmowego. Jaki rodzaj polecacie? Inwestycyjny, na start? To młoda firma, prowadzę ja jakieś pół roku. A są w ogóle jakieś firmy, które udzielają darmowych kredytów firmowych? Czy ktoś się spotkał z taką ofertą? Pozdrawiam