Najlepszy kredyt inwestycyjny

Najlepszy Kredyt inwestycyjny dla firm na powiększenie majątku firmy, zakup koncesji i licencji niezbędnych w biznesie. Dogodny system ratalny, nawet dla działalności sezonowych. Kilka form wypłaty kredytu, duża elastyczność i możliwość negocjacji warunków kredytowych. Najlepsze kredyty inwestycyjne dla każdego bez wychodzenia z domu.

Kredyt inwestycyjny to kredyt bankowy, którego przeznaczeniem jest finansowanie przedsięwzięć mających na celu ogólnie pojęte powiększenie wartości majątku, jego odtworzenie lub modernizację, a także na pokrycie kosztów zdobycia niezbędnych w interesach licencji, koncesji, znaków towarowych lub patentów i zakup papierów wartościowych, w tym udziałów w spółkach.

Kredyt inwestycyjny może zostać przekazany kredytobiorcy na trzy różne sposoby: od razu w całości gotówką; w ustalonych transzach gotówkowych; w formie linii kredytowej do pewnej, ustalonej wcześniej kwoty.

Banki proponują kredyt inwestycyjny w wielu walutach, nie tylko w złotówkach. Kredyt inwestycyjny można bowiem wziąć również we frankach szwajcarskich, dolarach, funtach brytyjskich, euro. Suma kredytu inwestycyjnego może sięgnąć nawet 100 procent wartości inwestycji, którą zamierzamy sfinansować kredytem, choć częstszą praktyką jest 80-95% wartości inwestycji.

Warto podkreślić, że choć pojęcia “kredyt inwestycyjny” oraz “kredyt obrotowy” w języku powszechnym występują często jako swoje odpowiedniki to nie są to pojęcia tożsame. Kredyt inwestycyjny jest kredytem długoterminowym i o duży szerszym zakresie niż kredyt obrotowy, który z kolei jest kredytem krótkoterminowym i służy jedynie do finansowania potrzeb bieżących związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, na przykład do zakupu paliwa do służbowych samochodów.

Spłata rat kredytu inwestycyjnego może przebiegać tradycyjnie, co miesiąc lub kwartalnie. Banki gotowe są również na wypadek, gdyby o kredyt samochodowy starał się przedsiębiorca, który prowadzi działalność na przykład jedynie w sezonie turystycznym i umożliwia spłatę rat tylko w okresie faktycznego prosperowania biznesu.

Kredyt inwestycyjny można wziąć nawet na okres dwudziestu lat, a jego warunki mogą być indywidualnie negocjowalne, by być jak najbardziej odpowiednie pod względem charakteru prowadzonego przedsięwzięcia. Banki umożliwiają też pewien okres karencji, którego łączny czas trwania również ustalany jest indywidualnie. Aby znaleźć najlepszy kredyt inwestycyjny warto sięgnąć po porównywarkę kredytów inwestycyjnych, która w sposób szybki i prosty przedstawi nam wady i zalety oferowanych kredytów inwestycyjnych, poda oprocentowanie, marżę i prowizję bankową, a także jaki minimalny czas istnienia działalności gospodarczej jest wymagany do spełnienia warunków kredytowych

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>