Kredyty dla średnich firm

Na inwestycje, na wypłaty zobowiązań czy na nowe maszyny- zobacz jak tanie są kredyty dla średnich firm! Niskie oprocentowanie kredytów do 100 tysięcy złotych- zero prowizji przy pierwszym kredycie dla średnich firm. Szybko i sprawnie skorzystaj na swoją firmę.

Średnia firma uznana przez bank to taka, której liczba pracowników nie jest mniejsza niż 100 ale nie większa niż 1000 pracowników. Można także na średnią firmę patrzeć przez pryzmat dochodów rocznych. I tu zazwyczaj bank nie stosuje widełek czy przedziałów a dokładnie analizuje sytuację finansową przedsiębiorstwa. Jeśli jego roczne przychody oscylują w granicach 1 miliona złotych firma może być uznana za firmę średnią, nawet jeśli zatrudnia mniej niż 100 pracowników.

Kredyt dla średnich firm zazwyczaj udzielany jest na dłuższy okres czasu to jest powyżej 3 lat ponieważ i jego kwota jest zazwyczaj większa i wynosić może od 100 tysięcy do nawet miliona złotych. Wszystko zależy jednak od tego jaka zdolność wyliczy bank na podstawie dostarczonych dokumentów.

Koszty

Koszty kredytu to zazwyczaj oprocentowanie liczone w rocznej stopie RSSO. Jak przekłada się to na praktykę? Firma, która wzięła kredyt w kwocie 500 tysięcy złotych na okres 5 lat może liczyć nawet na 24% stopy RSSO jeśli oczywiście jej zdolność będzie dla banku satysfakcjonująca! Ważne aby udowodnić, że firma jest w stanie spłacić taki kredyt w takim okresie czasu i pokryć koszty z nim związane, które przy takich danych będą wynosić około 70-80 tysięcy złotych. Można zaleźć także oferty, szczególnie w bankach z których usług wcześniej korzystała firma, których łączne koszty wynosić nawet 50 tysięcy złotych jednak warto przyjrzeć się ich stopie czy nie jest uzależniona od uwarunkować rynkowych i sytuacji finansowej firmy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>