Kredyt inwestycyjny oprocentowanie

Sprawdź najniższe oprocentowanie kredytu inwestycyjnego. Kredyt na działalność gospodarczą kredyt inwestycyjny oprocentowanie. Zobacz jakie są stawki prowizji oraz oprocentowania w bankach i wybierz najlepszą dla siebie ofertę. Najlepszy kredyt bez złożonych formalności. Atrakcyjne oprocentowanie, zero poręczeń, dodatkowe pieniądze na dowolny cel. Szybka akceptacja wniosku, brak ukrytych opłat. Możliwość negocjowania warunków, karencja w spłacie zobowiązania.

Na jaki cel można uzyskać kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny dedykowany jest osobom prowadzącym działalność gospodarczą również dla mikrofirm. Prowadzenie własnej firmy wymaga ustawicznej kontroli jej rozwoju, a także inwestycji, by rozwój ten wzrastał, a firma trzymała silną pozycję na rynku.

Z myślą o wzrastających wymogach rynku i klientów, osoby pracujące na własny rachunek mogą wspomóc się gotówką w postaci kredytu inwestycyjnego oferowanego przez banki.

Bez zbędnych pytań

Kredyt inwestycyjny można uzyskać bez konieczności podawania celu, na jaki zamierzamy go spożytkować. Jedynym wymogiem jest fakt, by przeznaczyć go faktycznie na rozwój działalności gospodarczej.

Inwestycja w działalność gospodarczą

Osoby prowadzące działalność gospodarczą nieustannie muszą decydować o inwestowaniu i rozwoju swojej firmy. Jeśli nie posiadają własnych środków na pokrycie kosztów takich działań, mogą wspomóc się finansowaniem zewnętrznym takim jak kredyt inwestycyjny. Szczególnie dotyczy to kredytów dla firm z krótkim stażem. Większość banków oferuje kredyt inwestycyjny bez podania jego celu- wystarczy, że jest on przeznaczony na działalność gospodarczą. Pozostałe banki wymagają aby podać cel kredytu nie bez powodu. W większości przypadków cel determinuje długość obowiązywania kredytu. Kredyt na zakupy maszyn, inwestycje w naprawy czy renowację środków trwałych, posiada czas obowiązywania do 10 lat. Natomiast kredyt zaciągnięty na inwestycję zakupu nieruchomości może obowiązywać nawet 15 lat.

Oprocentowanie – jak wysokie i od czego zależy?

Oprocentowanie kredytu inwestycyjnego zależy od wielkości firmy oraz obrotów miesięcznych i rocznych jakie są osiągane przez firmę. Oprocentowanie w zależności od banku może wynosić od 7 do 11%.

Sposoby obliczania oprocentowania kredytu inwestycyjnego

Są dwa sposoby obliczania oprocentowania przez banki. Jeden o podanej stawce oprocentowani w relacji do całości kwoty, drugi w oparciu o wskaźnik WIBOR (z języka angielskiego: Warsaw Interbank Offered Rate) oraz procentową marżę od kwoty kredytu. Oba sposoby obliczania oprocentowania dają zbliżone liczby. Do kwoty kredytu często doliczyć także trzeba marżę, której minimalna kwota wynosi zazwyczaj 1,8-1,9% oraz prowizję w wysokości do 5% kredytu. Banki oferują okres kredytowania od 5 do nawet 25 lat, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa i celu zobowiązania.

Sposoby spłaty kredytu inwestycyjnego

W zależności od umowy kredytowej z bankiem, istnieje możliwość jednorazowej spłaty kapitału w dacie zapadalności kredytu (z języka angielskiego: bullet repayment) bądź przyjęcie nieregularnego schematu spłat kapitału, ustalanego indywidualnie dla danego kredytobiorcy i branego kredytu.

Zalety kredytów inwestycyjnych

Posiadanie własnej firmy od pierwszego dnia działalności to konieczność znania wielu rozwiązań finansowych. Wśród nich ważne miejsce zajmuje kredyt inwestycyjny. Co ciekawe, aktualnie można go pozyskać po atrakcyjnych warunkach, jednak warto znać jego wszelkie zalety już na starcie:

  • finansowanie do 80% wartości danej inwestycji,
  • wiele walut możliwych do wykorzystania,
  • karencja w spłacie zobowiązania,
  • okres spłaty nawet do 20 lat,
  • możliwość podjęcia negocjacji warunków,
  • możliwość modernizacji, przebudowy, rozwoju firmy,
  • możliwość wcześniejszej spłaty kredytu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>