Kredyt na firmę dla studenta

Studenci ostatniego roku studiów lub też absolwenci mogą liczyć na kredyt na założenie firmy. Kredyt na firmę dla studentów jest bardzo wygodną formą dofinansowania dzięki której możliwe jest rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jeszcze kilka lat temu nie można było nawet myśleć o czymś takim jak kredyt na firmę dla studenta. A teraz? To takie proste. Dowiedz się jak wziąć kredyt na firmę dla studenta.


Wiele placówek bankowych daje możliwość studentom kończącym swoją edukację na spełnienie marzeń o własnym przedsiębiorstwie. Oprocentowanie jakie udziela bank jest niejednokrotnie kilka razy niższe niż to oferowane na rynku dla innych klientów. Dodatkowo placówka bankowa oferuje studentom kredyt do 80 tysięcy złotych co jest naprawdę dobrym zastrzykiem gotówki na rozpoczęcie swojego własnego biznesu. Okres spłaty kredytu nie może przekroczyć 7 lat. Oprocentowanie jakim obłożony jest kredyt stanowi ¼ stopy redyskonta weksli NBP. Wiele placówek finansowych oferuje kredyt na biznes, który pozbawiony jest prowizji co zdecydowanie obniża jego koszt. Dodatkowo proponuje niskie odsetki dzięki czemu kwota oddawana nie jest kolosalna.

Formalizacja kredytu

Kredyt przyznawany jest zazwyczaj w dwóch transzach. Pierwsza to 60 tysięcy złotych. Po trzech miesiącach od spłaty zobowiązania można starać się o kolejne 20 tysięcy kredytu co łącznie daje 80 tysięcy na własny biznes. Kredytobiorcy przysługuje możliwość zawieszenia spłat na okres 12 miesięcy. W tym czasie pokrywa on jedynie odsetki, co zdecydowanie może pomóc młodemu przedsiębiorstwu. Starając się o kredyt należy przedstawić bankowi swój biznes plan. Dodatkowo wymagane jest zaświadczenie o niezatrudnieniu na podstawie umowy o pracę a także zaświadczenie, że nie prowadziło się działalności gospodarczej na rok przed przystąpieniem do programu. Od dnia złożenia wniosku, bank ma 14 dni na jego rozpatrzenie.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments