Bank Pekao

Bank Pekao jest kolejnym z banków oferujących swoim klientom kredyt inwestycyjny. Środki pozyskane za jego pośrednictwem kredytobiorca może może przeznaczyć na sfinansowanie zakupu lub modernizacji nieruchomości przeznaczonej na prowadzenie działalności gospodarczej, zakupu środków transportu, linii technologicznej, urządzeń i maszyn, patentów i licencji oraz szeregu innych rzeczy, które należy uzgodnić z bankiem.


Bank finansuje do 80% wartości inwestycji. Reszta jej kosztów musi być pokryta ze środków własnych. Kredyt uzyskany w banku Pekao można rozłożyć na raty nie przekraczające okresu 10 lat, tak by dostosować raty do możliwości finansowych kredytobiorcy. Dodatkowo bank przedstawia możliwość zaczerpnięcia kredytu w jednej z trzech walut: złotówkach, euro bądź dolarach. Niweluje to zmienność kursu walut i późniejsze problemu z przewalutowaniem środków uzyskanych w ramach przyznanego kredytu.

Istnieje również możliwość obniżenia podatku dochodowego przez wpisanie odsetek i prowizji w koszty działalności firmy, a także odliczenia amortyzacji środka trwałego od przychodów firmy. Oprocentowanie kredytu jest zmienne, a wysokość prowizji ustalana jest na podstawie jego wysokości oraz ilości rat, zaczynając się już od zaledwie 2%.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments